31 Mayıs 2011 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DERNEKLEŞME ÇALIŞMASI

DERNEKLEŞME ÇALIŞMASI

Mehmet PASTUTMAZ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 3027 kez okunmuştur

Doğaya baktığımız zaman bütün varlıkların birbirleri ile büyük bir yardımlaşma içerisinde olduğunu görürüz. Bu yardımlaşmayı buğday tanesi taşıyan karıncalardan tutunda denizlerde dişlerinin etrafındaki pislikleri temizleyen köpekbalıkları ve balıklar arasındaki olaylara kadar görebiliriz.
İnsanı eşref-i kamil şekilde yaratmış bulunan Yüce Allah’ta, her emrettiği şeyde insanın iyi yaşamasını istemiş; ancak bir imtihandan geçirdiği için insanı özgür bırakmıştır. Yoksa "Yüce Yaratıcı"nın her isteği hemen olmaktadır, ancak bizleri imtihan ettiği için serbest bırakmıştır.
Yüce Yaratıcı her şeyin sahibidir. Bizlere malı ve mülkü verirken de imtihanın gereği olsa gerek; bazılarımıza az mal ve bazılarımıza da çok mal vermiştir. Bizlere düşen ise birbirimiz ile yardımlaşmamız ve Allah’ın hoşuna gidecek davranışları yerine getirmemizdir. İnsan yaradılış olarak birbirine ihtiyaç duyar.Bu nedenle Konya’da bulunan Kulu’ lular olarak uzun zamandır tasarladığımız dernek kurma çalışmalarına tekrar başladık.

Geçen yıllarda da girişimlerimiz oldu fakat başaramadık diyelim!Bu çalışmanın iyi sonuçlanacağını ümit ediyoruz.Hepimizin bildiği ve tecrübelerimizi aynı çatı altında toplayabildiğimiz bununla beraber aynı amaçlara koşan insanların bir araya gelip fikirlerini tartışabildikleri mekanlardır dernekler.

Ben bu işte “yokum” diyen hiçbir hemşerimiz çıkmadı.Ama yine de mesafeli durmalarını bir türlü anlayamadım.Gelişmiş ülkelerde her meslek grubunun,her spor kulübünün,aklınıza gelen her topluluğun dernekleri bulunur.Bu yardımlaşma,kültürel eğitim olduğu kadar buluşma ve tanışma yerleri olarak da kullanılır.Değişik mekanlarda oturmaktansa kendimize ait olan bir yerde bulunmanın daha uygun olacağı düşüncesi ile destek veren genç arkadaşlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür eder kolaylıklar dilerim.


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.219 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]