04 Mart 2011 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DEVRİMİN YENİ ADI!

DEVRİMİN YENİ ADI!

Atila ALTUNTAŞ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 3455 kez okunmuştur

Sevgili Kuluhaber. net okuyucuları, bundan sonra inşallah buradan sizlerle önemli olayları paylaşacağız. Ayrıca bana bu sitede, yazı yazma imkânı tanıyan Saim Erel’e huzurunuzda teşekkür ederim.

 Yaşadığımız bilgi çağında, teknolojinin baş döndürücü bir şekilde geliştiği, dünya üzerinde yeni haritaların çizildiği bu dönemde, basının ve doğru haberciliğin önemi inanılmaz şekilde arttı.

Özellikle 90`lı yıllarda, iki başlı olan dünya aktörlerden biri olan Rusya`nın dağılması ile birlikte bu arenada Amerika tek kalarak, dünyada bir sanal rahatlama olmuş, bununla beraber birçok sosyolog ve toplum mühendisleri artık dünyanın ve bütün insanların enerjisini gelişen teknoloji, akıl ve bilgi ile birleştirerek daha refah, silahların sustuğu, açlığın bittiği, toplumların ve ülkelerin dostça yaşadığı bir dünyanın müjdesini veriyorlardı.

 

 

Ama yanıldılar! 2000’li yılları geçtiğimizde, etnik ve dinsel savaşların tavan yaptığı, küresel terörün tüm dünyayı vurduğu, özellikle orta doğudaki enerji kaynaklarından dolayı emperyalist güçlerin oraları cehenneme çevirdiği bir dönemde sosyologların yanılmasında en büyük pay basınındı.

 

Çünkü dünyanın büyük medyaları emperyalist ve çıkar odaklarının elinde olup bu süper gücü kendi ülkeleri, kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktan çekinmeyip, dünyadaki geniş kitlelere yanlış bilgi pompalaması ve propagandalarla etkileyip, karmakarışık bir hale sokmuşlardır. Somut bir örnek verecek olursak yakin zamanda Irak"ın işgal edilmesi altyapısını hazırlamışlardır. O dönemde uluslararası medyada bu konular öyle güçlü işlenmişti ki, dünyanın büyük bir bölümü Irak ta bu silahların varlığına inanmışlardı.

 

Ayrıca günümüzde Arap Dünyasını saran isyan ateşi ve 30- 40 yıldır bir eli yağda, bir eli balda olan diktatörler halk tarafından birer birer tarihin çöplüğüne gömülmesinde ki en

büyük payda sosyal medyanın olsa gerek.

 

İşte biz Kuluhaber.net ailesi olarak Kulu’da ve İsveç’te toplumumuzun çıkarları doğrultusunda, doğru ve seviyeli haber yaparak sizlere en güzelini ulaştırmaya çalışacağız. Allah utandırmasın…

 

 


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]