05 Ağustos 2011 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ÇOCUKLARIMIZ

ÇOCUKLARIMIZ

Mehmet PASTUTMAZ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 3688 kez okunmuştur

        Yerleşim yerlerine özellikle de şehir ve kasabalara bakalım. Parklar,oyun sahaları ,spor salonları özellikle de denize uzak olan yerlerde yüzme havuzları yoktur.Eskiden dereler olurdu onlarda kurutuldu veya üzeri kapatılıp iş yerleri yapıldı.Hasılı çocuklarımız küçük balkonlara hapsedilmiş durumdadır.Sokağa çıkamazlar çünkü çıkar çıkmaz sokak değil araç yoludur,araçlardan fırsat bulamaz.
         Nerede oynayacak bu çocuklar? Yaylalarımızı köylerimizi de terk ettik. Ağacı, atı, eşeği ,köpeği nerede görecek?
Okullar açılınca beton yığınlarının içinde eğitim yapılacak.Binalar sanki cezaevi!Bir kaç katlı beton bloklar.Hırsız girmesin diye de pencereler demirli tam bir hapishane.Neden tek katlı içinde oyun yerleri spor faaliyetlerini yapılabildiği okul projeleri geliştiremiyoruz? Neden mi?Biraz daha kâr,biraz rant için binayı üst üste dikiyoruz.Okulların bahçesinde yer yoktur,okul yapacağımız yer kalmamıştır.Ama buna da dünyada görülmeyen bir çözüm getirmişizdir.”İkili öğretim”.
         Nerden bulduk nasıl geliştirdik,anlamak mümkün değil!Sabahın köründe okula giden çocuklardır.Akşamın karanlığında okuldan gelen çocuklardır.Esnaf memur,bankacı işe başlamadan çocuklar sokaktadır.
         Köyde yaşayan ve köyde akrabası olan çocuklara şanslı gözüyle bakıyorum. Gider ve tabiatla tanışır.Hayatı öğrenir.Gerekirse çalışır ve işin tadına varır.Bilmem bu tatili köyde geçiren çocuk oldu mu? Bunlara mutlu çocuklar diyeceğim.
         Çocuklarına bu şekilde bir hayatı uygun gören bir ülkenin, çocuklarına bayram hediye edilmiş tek ülke olmakla övünmesine sanırım çocuklar bile güler.
         Çocuklarımız için daha iyi bir gelecek dileklerimle sağlık ve mutluluklar dilerim.


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]