26 Ocak 2014, 18:59 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KULU'DA Türk, Kürt kardeşliğini kimse yıkamaz!

KULU'DA Türk, Kürt kardeşliğini kimse yıkamaz!

Atila ALTUNTAŞ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 5044 kez okunmuştur

Tarih boyunca: kardeşçe, sevgiyle, hoşgörüyle yaşamayı başardıklarını tüm görselliğiyle hissettiren Konya'nın Kulu ilçesi, Türklerin ve Kürtlerin örnek yerleşim bölgesidir.

Şimdilerde 30 Martta yapılacak belediye başkanlığı seçimleri arifesinde Kulu'da kirli bir oyun sahnelenmeye çalışılıyor. Türklerle, Kürtler birbirine düşürülerek kin, nefret ve ayrıştırma tohumları ekilmeye çalışılıyor. O topraklar öyle kardeşlik hukuku ile yoğrulmuş ki, hiç kimse bu ayrıştırmayı başarmaya gücü yetmez.

Zira bin yıl boyunca aynı kitaba aynı peygambere inanmış, aynı kıbleye yönelmiş, aynı safta namaz kılmış, aynı sofrada ekmeğini paylaşmış; Malazgirt’te, Çaldıran’da, Bağdat’ta, Çanakkale’de, Yemen’de, Sarıkamış’ta, Dunlupınar’da aynı cephede yan yana savaşmış, birlikte şahadet şerbetini içmiş veya gazi olmuş, kız alıp vermiş ortak milletiz...

Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu yana kadar Kulu ilçesi, Türklerin ve Kürtlerin beraberce yaşadığı örnek bir ilçe olarak tarih sayfalarında yer alırken, bu örnek kardeşlik inşallah kıyamete kadar devam edecek.  


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.111 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]