14 Haziran 2011 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DERNEK
  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 2695 kez okunmuştur

          Bir gönül işi olan iyilik ve yardımlaşma, sadece nicelik açısından değerlendirilemez. Bu konuda deniz yıldızı toplayan adamın öyküsü çok anlamlıdır:

     ‘’ Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden yazar, sabahın erken saatlerinde sahilde yürüyüş yaparken uzakta dans eder gibi hareketler yapan genç bir adam dikkatini çeker. Merak edip o yana doğru yürür Yaklaşınca gencin yerden birşeyler alıp denize attığını, sonra birkaç adım koşup aynı hareketi sürekli tekrarladığını görür.

      Adama yaklaşır:

-          Neden deniz yıldızlarını okyanusa atıyorsun?

Genç adam yanıtlar.:

- Birazdan güneş yükselip sular çekilecek. Onları suya atmazsam ölecekler.

      Yazar sorar:

-          Kilometrelerce sahil, binlerce deniz yıldızı var. Ne fark eder ki ?

Genç adam eğilir, yerden bir deniz yıldızı daha alır, okyanusa fırlatır:

-          Onun için fark etti….

     Yazar, genç adamın olup biteni izlemek yerine bir şeyler yaptığını anlar ve ona katılıp bütün sabahı okyanusa deniz yıldızı atarak geçirir.’’

      Onun için, onlar için, yüzler için, binler için, bir şeyleri farkettirmek için kadere inat bir avuç dolusu gönüllü kasım 2009 da hayal kurmuşlar.

      Yaşadıkları yerin eğitim ve kültürüne sahip çıkmak, yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak için Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurdular.

      Hayallerinde;

-          Eğitimli yetişmiş insan gücünü artırmak

-          Kimsesiz yoksul insanların daha iyi bir yaşama kavuşmasını sağlamak

-          Kadın  ve gençleri ev, kahvehane, internet ortamından çıkarıp sosyal faaliyetlere katılmasını sağlamak

-          Eğitimin her kademesinde ki gençlere maddi-manevi her türlü desteği sağlamak vardı.

 

       Bu İnsanlar hayallerinin çoğunu gerçekleştirdi. Gücünün yetmediği zamanlarda oldu. Beklenenden fazla güzel yararlı işler yaptığı zamanlarda…

       Herkes evinin önünü temiz tutarsa mahallede, kentde, ülkede temiz olur. Ama biz nedense evimizin önünü temizlemeden hep başkalarının evinin önü neden kirli diye şikayet eder dururuz. Elimizi taşın altına koymadan hep elini taşın altına koyanları şikayet edip,  yapmayı değil yıkmaya, takdir etmeyi değil karalamaya, omuzlamayı değil çiğnemeye çalışıyoruz…

       Bakın, KULU dernek ne kadar güçlüyse o kadar güçlü, dernek ne kadar öz güvenliyse o kadar özgüvenli olacaktır. Onun umudu kadar umutlu, şevki kadar da şevkli…

       Onlar için, yüzler için,binler için…

        BAŞARACAK………….

        ÇARESİZ……………….

 


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]