15 Mart 2012 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Kulu'nun aydın insanlarından birini kaybettik

Kulu'nun aydın insanlarından birini kaybettik

Atila ALTUNTAŞ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 4183 kez okunmuştur

Cenabı Allah Kuran-ı Kerim’de ‘’Muhakkak ki her nefis ölümü tadacaktır.’’(Al-İmran) buyuruyor.

Her insan, daha doğrusu her canlı, eceli geldiği zaman, nerede olursa olsun mutlaka ölecektir. Çünkü Cenabı Allah’tan başka her şey ölümlüdür. Eğer sonsuza kadar dünyada yaşamak mukadder olsaydı, Cenabı Allah en başta bunu insanların en hayırlısı olan Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’e verecekti. Hâlbuki Peygamber Efendimiz(S.A.V.), Âlemlere Rahmet olarak gönderildiği halde, hem de 63 yaşında bu dünyadan göçerek ahiret âlemine intikal etmiştir.

Her insanın takdir edilmiş belli bir süresi vardır. Bu konuda da Cenabı Allah Kuran-ı Kerim’de: “Her milletin belli bir eceli vardır. Onların eceli geldi mi, ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler.” (Araf:7/34)

Demek ki her doğan mutlaka ölecektir. Çünkü her doğan kişi, ölümlü olarak doğmaktadır. Hz. Azrail (a.s.) her kesin kapısını mutlaka çalacak ve Allah’ın emriyle ruhunu kabzedecektir. Kısacası ölümden kaçmak mümkün değildir.

Onun için her an hazırlıklı olunmalıdır. Çünkü yaşlıya- gence, fakire-zengine, rütbeliye-rütbesize bakılmaz. Ölüm, umulmadık bir zamanda aniden kapımıza gelir. Zira yaşamak ve ölmek insanın elinde değildir. Her şey olduğu gibi, ölüm de Cenabı Allah’ın izniyle gerçekleşmektedir.

Yukarda belirttiğim gibi, Cenabı Allah’ın izniyle çok saygı duyduğum büyüğüm Muhasebeci Hikmet YILDIZ, bu gün sabah saatlerinde hakka yürümüştür. Merhum renkli kişiliği, ileri görüşlü fikirleriyle, vizyon sahibi ve KULU’nun yetiştirdiği en önemli Aydın simalardan biriydi.

Hem teyzemin eşi olması, hem de babamla olan Muhasebe ortaklığı nedeniyle tam 25 yıl acı- tatlı birçok olayı beraber paylaştık. Özellikle fikir dünyamın gelişmesindeki en önemli etkenlerden birisi kendisidir. Zira, babamla ikisi çok gazete ve kitap okurlardı. Çevrelerindeki insanlarla saatlerce fikir geliştirici müzakereler yaparlardı. Bende küçük yaştan itibaren onların bu müzakerelerini soluksuz saatlerce dinleyerek, kendimi geliştirmeye çalışırdım…

Yirmi beş yılda o kadar çok şey paylaştık ki, sevgili büyüğüm Hikmet YILDIZ hakkında bir kitap bile yazabilirim. Nitekim Kulu milliyetçisi muhasebeci Hikmet YILDIZ’ın vizyon sahibi olduğunu delilini de kendisiyle geçen bir anımda paylaşmak istiyorum. Gazeteci Ramazan’a yıllık gazete abonesi olurdu. Her gün evine kesintisiz 3 gazete girerdi. Bir gün onlarda kalıyorum. Sabah ekmekle beraber gazeteleri de getirdi. Merhuma döndüm, ‘’Hikmet amca, hiç eve gazete almadığın oldu mu?’’ diye sordum. Döndü bana, ‘’Eve gazete girmesi ekmek girmesinden benim için daha önemlidir’’ dedi. Bana göre bu tarihi söz ilime ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olsa gerek… Yattığı yer nur olsun. Allah gani, gani rahmet eylesin… El Fatiha…

 


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.203 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]