20 Aralık 2011 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

VAY FRANSIZ VAY!

VAY FRANSIZ VAY!

Mehmet PASTUTMAZ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 2783 kez okunmuştur

Kendi kıçındaki merteği görmeyip de başkalarının gözündeki çöpü arayan Fransız siyasetçileri. Dönüp bir kendi tarihinize bakın!

    Fransa’nın durumu  kendini gizlemeye çalışan suçlunun ruh halidir.Bu tip insanlar ve devletlerin özünde bu şekilde davranışlar bulunur.Fransız insanı ile bir arada yaşamış birisi olarak bu sözleri yazmaya hakkım olduğunu düşünüyorum.Avrupalıların çoğunda olduğu gibi bunlarda da kendini beğenmişlik kasılması içindedirler.Bu hemşerinizin de yeri geldiğinde o kasılanların ağzına yumruğunu sokmuşluğu vardır!

    “Arap Baharı’nın” adı altından ne çıkacağı belli olmuyor. Ama bu ülkelerden şimdi ne ses çıkacak göreceğiz.Bizim beklentimiz bizimle beraber bu kararları kınayarak, Cezayir’de yapılanların bütün dünyaya yeniden duyurulmasıdır.Fransa bununda sıkıntısını yaşıyor elbette.Şimdi Cezayir de yapılan bu katliamın gürül gürül  Fransız yönetiminin üzerine geldiğini bir düşünün?

     Ruanda’ya ne demeli? Orada yapılan katliamın unutulduğunu mu sanıyorlar?

     Fransız siyasileri böyle de halkı farklı mı?Hayır onlar da suçlu.Cezayir’in sömürüldüğü yıllarda orada askerlik, öğretmenlik yapanlarla da çok konuştum.Onlar da suçlu.Bana Cezayirliyi bilmem kaç metreden vurduğunu anlatan Galyalı  Archer de, iyi eğitimci olduğuyla öğünen Mr.Dat da suçludur.

      Avrupa’daki ve Kuzey Afrika’da ki etkisinin azaldığını bilen Fransa ABD’yi de arkasına alarak baskıyı bizim üzerimizden yürütmek istiyor.Bırakalım Uganda’yı Cezayir’i Gaziantep’i Kahramanmaraş’ı unutmadık.Fransa’nın ne işi vardı da buralara gelip binlerce insanımızı katletti?Ne zaman Ortadoğu ve Türkiye ile ilgili bir gelişme  olsa Ermeni meselesini boynumuza geçiriveriyorlar.Yok öyle bundan sonra daha dik durmalıyız.Haa ! bir de şu var Fransız maddecidir parayı sever, kapatın ticareti,onlarda kıssın görelim bakalım ne olacak.

      Benim anladığım kadarıyla, oylamada da parlamento Sarkozy’nin ardından gidecek ve bu yasa çıkacaktır.Peki biz ne yapacağız?Armut mu toplayacağız?Değil herhalde!Bu konuda Arap ülkelerinin durumunu da çok merak ediyorum inşallah bizimle hareket ederler.

    Bu olay siyasetin, tarih ve aklın önüne geçtiğini gösteriyor. Fikir özgürlüğünden bahseden kimseye kaptırmayan başta Fransa’yı kınıyor ve diğer ülkelerin tavrını merakla bekliyorum.

 Konya Aralık 2011.


 KuluHaber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları KuluHaber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]