• 0

25 Kasım 2011 - Anasayfa // Kulu Eğitim Haberi yazdır

''Öğretmen denince akla şefkat, anlayış, sabır, bilgi ve güven gelir''

''Öğretmen denince akla şefkat, anlayış, sabır, bilgi ve güven gelir''

''Öğretmen denince akla şefkat, anlayış, sabır, bilgi ve güven geli''

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

24 Kasım öğretmenler gününde, İsveç'te yaşayan öğretmenlerimiz unutulmadı. Stockholm'de öğretmenler günü münasebetiyle, İsveç Gençlik Federasyonu (TUF) tarafından bir yemek verildi. Yemeğe başta Stockholm Büyükelçisi Zergün Korutürk olmak üzere çok sayıda öğretmen ve davetli katıldı. Programda öğretmenlerin öğretmen gününü kutlayarak konuşmasına başlayan TUF Başkanı Erol Yücel; “Öğretmenlerimizi onurlandırmak için böyle bir yemek düzenledik. Amacımız bu vesile ile öğretmenlerimizle tanışmak ve öğretmenlerin sorunlarının tartışıldığı bir platform oluşturarak çözümler üretmek” dedi.

Daha sonra Büyükelçi Korutürk günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Türkiye’de öğretmenliğin kutsal bir meslek olarak görüldüğünü ifade eden Korutürk: “Öğretmen deyince ilk akla gelen şefkat, anlayış, sabır, bilgi ve güven gibi özelliklerdir” dedi. “İsveç’te yaşayan vatandaşlarımızın anadilleri Türkçeyi iyi kullanabilme sorumluluğu burada yaşayan öğretmenlerimizin üzerinde” diyen Korutürk: “Öğretmenlerimizin sorunlarını biliyoruz, çözüm için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

seik2411-ogretmen-deyince-akla.....1.jpg

 
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 1957 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Eğitim Haberleri

Tümü

Aday Tanıtım

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.055 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]