• 0

23 Ocak 2017, 18:33 - Anasayfa // Türkiye Haberi yazdır

Müftü Öcüt, Görevine Başladı.

Müftü Öcüt, Görevine Başladı.

Balıkesir İl Müftülüğü görevine yeni atanan İbrahim Öcüt yapacakları çalışmalarla kaynakları gözden geçirerek bir eylem planı hazırladıktan sonra kaliteyi yükseltmek için çaba sarf edeceklerini belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 Balıkesir İl Müftülüğü görevine yeni atanan İbrahim Öcüt yapılacak müftülük çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Konya'nın Kulu ilçesinde doğduğunu belirten Müftü Öcüt"İlk ve Orta Öğrenimini Kulu'da liseyi ise Konya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1979 yılında Medine İslam Üniversitesinde 2 yıllık dil öğrenimini tamamladıktan sonra 1985 yılında Usül-üd-din Fakültesinden mezun oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nca açılan Müftülük ve Vaizlik sınavını kazanarak 1986-1988 yılları arasında Erzincan Kemaliye Vaizliğinde bulundu. En son Çanakkale İl Müftülüğü görevinin ardından Balıkesir'e atandım. Balıkesir hakkında hep çok olumlu şeyler duydum, ama bu zamana kadar her hangi bir esnaf ziyaretinde bulunmadım, çarşı pazarda dolaşmadım. Ay başı itibariyle göreve başladım ve arka arkaya kar yağdı, havalar soğudu. Burada müftü yardımcılarımızla görüştüm toplantılar yaptık. Balıkesir'de önce zayıf halkalarımızı tespit edeceğiz, daha sonra kaynaklarımızı gözden geçireceğiz zaten rutin işler devam eder. Ama bir keşif yapacağız, bu fikirsel bir keşif olacak, ne yapabiliriz ondan sonra ondan sonra eylem planımızı hazırlayacağız. Ama şuana kadar henüz personelimizi tanımadık, kaynaklarımızı bilmiyoruz. Hangi kaynağı nerede kullanabiliriz, her hangi bir eylem planımız olmadı. Müftülük binamız çok yeni yapım çalışmaları sırasında emeği geçenlerden, Balıkesirli kardeşlerimize Balıkesir’imize hayırlı uğurlu olsun Allah razı olsun. Aslan yattığı yerden belli olur müftülük binalarımız daha böyle ruhaniyetli olması lazım. Kalitemizi nasıl yükseltebiliriz, halkımıza nasıl ulaşabiliriz bunu düşünüyor ve bunun için çalışıyoruz. Benim gittiği yerlerde dokunmadığım insan olmaz. İnanmış inanmamış hiç ayırt etmem gider gezerim konuşurum. Hayatımda sağcılığa solculuğa hiç inanmadım ben hepsiyle konuşurum. Bana dini bir şey sorarsa bildiğim kadar cevap veririm. Balıkesir'de hayırlı, güzel ve iyi şeyler yapmak Allah nasip etsin" dedi 
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 3182 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Türkiye Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.219 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]