• 0

31 Ekim 2016, 19:04 - Anasayfa // Türkiye Haberi yazdır

Kimse kafasına göre plaka basamayacak

Kimse kafasına göre plaka basamayacak

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, sahte, uygunsuz ve değişik ölçülerde plaka kullanımının önüne geçmek için yapılan düzenlemeye ilişkin, "Artık kimse kafasına göre, plaka basamayacak ve yönetmelikte belirtilen ölçülerin dışına çıkamayacak." ifadesini kullandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 Apaydın, yazılı açıklamasında, son dönemde artan sahte plaka kullanımı nedeniyle yoğun şikayet aldıklarına işaret ederek, 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmümde Kararname ile bu konuda önemli değişiklikler yapıldığını bildirdi. Söz konusu düzenleme ile bu konudaki birçok aksaklığın ortadan kalkacağını beklediklerini aktaran Apaydın, artık kimsenin kafasına göre, plaka basamayacağını ve yönetmelikte belirtilen ölçülerin dışına çıkamayacağını vurguladı. Düzenleme ile yönetmelikte belirtilen ölçülerin dışında ve sahte plaka basanlara büyük oranda cezaların geldiğini belirten Apaydın, şunları kaydetti: "Basılı kağıtlar ve tescil plakalarının yetkilendirilenler dışında basımını veya dağıtımını yapanlara 10 bin Türk Lirası idari para cezası kesilecek. Ayrıca bu kişiler Türk Ceza Kanunu'nun 204'üncü maddesiyle düzenlenen resmi belgede sahtecilik hükümlerine göre cezalandırılacaklar. Vatandaşlarımızın cezaya maruz kalmamaları için gerekli hassasiyeti göstermeleri faydalarına olacaktır."
Kulu Haber tarafından yazılan bu haber, 3275 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Türkiye Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]