• 0

10 Aralık 2014, 12:02 - Anasayfa // Kulu Kültür / Sanat Haberi yazdır

Stockholm’de Modern hayat içerisinde Kültürünü yaşayabiliyor...

Stockholm’de Modern hayat içerisinde Kültürünü yaşayabiliyor...

İsveç’te 3. Nesil gurbetçi olan 35 yaşında ki Yeliz Uludağ, zaman zaman evinin bir odasını tandır damına çevirerek, taze yufka ekmek ve börek(çörek) pişirerek, eski kültürüne dönük yaşantısını sürdürüyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cengiz Deniz Uludağ ve Yeliz Uludağ çiftinin, Melise(13) ve Metehan (10) isimli çocuklarıyla, modern hayatın getirdiği yaşam şekiline kapılarak , eski kültürlerini unutmuyor.

İsveç’te doğup büyümesine rağmen, büyüklerinden ve annesinden gördüğü kültürü devam ettiren Yeliz Uludağ, senidin üzerinde oklavayla açtığı yufka ekmeği, sacda pişirerek eşine ve çocuklarına sıcak ve taze ekmek yediriyor.

Kulu’dan gelen bir ailenin çocuğu olduğunu söyleyen Yeliz Uludağ, kültüründen kopmamasını, babası Yaşar Erdal ile annesi Yeter Erdal’a borçlu olduğunu belirterek kendilerine teşekkür ediyor. ATİLA ALTUNTAŞ

 
Atila ALTUNTAŞ tarafından yazılan bu haber, 8042 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan KuluHaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kulu Kültür / Sanat Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

YASAL UYARI: Bu site içerisinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Site içerisinden alınan alıntılar kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Site içerisinden yapılan yorumlardan yorumu yapan ilgili sorumludur ve sitenin yorumları yayınlama hakkı saklıdır.

Adres : Hakan Akdağ
Tel :+905414910647
Bu site 0.188 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]